Všichni míří do Prahy

Pořadatelé Prague Floorball Cupu pokračují v přípravách na historicky pátý turnaj pod touto hlavičkou, letošní PFC ale čeká jedna velká změna, kterou je jarní termín, jenž k názvu turnaje připojuje slovo Spring.

„Chceme týmům ukázat krásu Prahy také v teplejším počasí, než jak bývá v tradičním termínu PFC na začátku ledna. Klasický termín plánujeme zachovat a pozvat tak ty nejlepší mládežnické celky z celé Evropy do hlavního města za rok hned dvakrát. Teď se ale maximálně soustředíme na PFC Spring, protože nám nabízí spoustu dalších možností ohledně doprovodného programu, který postupně představíme,“ říká jeden ze zakladatelů turnaje a nyní asistent trenéra švédského týmu FBC Kalmarsund Martin Forman.

Jeho slova o lákadle prakticky letní Prahy, která čeká účastníky od 6. do 8. května, potvrzují první čísla přihlášených týmů, která jsou necelé tři týdny po oficiálním otevření registrací výborná.

„Je vidět, že turnaj už má svou tradici a týmy se na něj těší. Moc nás mrzelo, že covid neumožnil dvakrát za sebou uskutečnit klasický lednový turnaj, ale teď vypadá situace pozitivně a máme spousty přihlášených týmů. Už teď mohu prozradit, že o turnaj mají zájem celky ze Švédska, Německa či Lotyšska, takže o zahraniční konfrontaci nebude nouze. Navíc máme předběžně potvrzenou účast klubů mužské Superligy a s dalšími jednáme,“ dodává další ze zakladatelů Michael Zelený.

Pro nejaktuálnější informace o Prague Floorball Cup Spring 2022 sledujte web praguefloorballcup.cz a sociální sítě.

Zavřít

Hotovo

Vše máme uloženo. Děkujeme.

Zavřít

Hotovo

Vše máme uloženo. Děkujeme.

Zavřít