Slovenský triumf v B08

Finále chlapecké kategorie B08 mělo mezinárodní nádech. Českým zástupcům v podobě Tatranu Střešovice se postavil na turnaji dosud neporažený tým FBS AS Trenčín ze Slovenska. Do první šance se hned v úvodní minutě dostal Tatran, ale šanci Alexe Kuběny zastavila brankářka Trenčína. Stejný hráč „zapařil“ i šanci o chvíli později, a to už Trenčín trestal. Z rychlého brejku se v páté minutě prosadil Marek Jurák. Tatran nadále útočil, David Kryl trefil krátce poté břevno, ale gól ne a ne padnout. Naopak Trenčín efektivně proměňoval malé množství šancí. Druhý gól přidal po přečíslení 3na2 v deváté minutě Samuel Bielik. Druhý gól hru otevřel a začalo se více útočit. Po jedené z přibývajících šancí Tatranu skvěle zasáhla brankářka Romana Veleková a vytáhla míček nad branku. 

Zlom pro Tatran nepřinesla ani přesilovka rozpůlená přestávkou. Český tým měl i nadále víc míček na svých hokejkách, i díky další přesilovce, ale gól stále nepřicházel. Třetí přesilovka čtyři minuty před koncem už trenéra Tatranu donutila dokonce ke hře v šesti a ta přinesla kýženou první trefu Střešovic. Dvě minuty a šest sekund před koncem duel zdramatizoval Filip Mařík. Další hra v šesti už ale vyrovnání nepřinesla, naopak v poslední minutě pečetil výsledek šťastnou trefou do prázdné branky Karol Sedláček. Mohla tak propuknout zasloužená radost slovenského celku z výhry 3:1, který přetavil svou účast na PFC Spring ve zlaté medaile. 

Nejužitečnějším hráčem celé kategorie se stal Samuel Svoboda z Hodonína, nejlepší brankářkou finálová hrdinka Romana Veleková a nejlepším hráčem finálového duelu další z vítězů Samuel Bielik.

Zavřít

Hotovo

Vše máme uloženo. Děkujeme.

Zavřít

Hotovo

Vše máme uloženo. Děkujeme.

Zavřít