Německá srdnatost a baltská energie. Výrazná mezinárodní stopa v kategorii MINI

Od časného rána patří čtyři modifikovaná hřiště v okolí Hostivaře nejmladším účastníkům PFC. Formát 3+1 je zárukou nekončících akcí a nezapomenutelných sportovních okamžiků do posledního hvizdu. Dvoudenní festival přilákal také zajímavé zahraniční hosty, což je důkaz, že florbal je univerzálním jazykem bez hranic.

Výprava z Lipska čítá kolem sta osob, vedle dalších třech družstev přihlásilo tamní MFBC i děvčata ročníku 2008. Podrobnosti účasti přibližuje vedoucí představitel klubu Holger Saß: „Velké akce na vysoké úrovni můžeme hrát díky partnerství s Exesportem. Dívčí skupina se teprve formuje, je dobře, aby hráčky viděly, v jaké rychlosti je potřeba pracovat. Pokud to myslíme s florbalem vážně, jiná cesta není.“ Obětavé výkony Němek jsou příslibem do budoucna. Odhodlání, se kterým překonávají překážky se určitě brzy vyplatí. 

V kategorii B10 se poprvé s hokejkou do světa podívali hráči Lekrings. Lotyši ve své skupině rozhodně nehrají ustrašené druhé housle. Vyspělá aktivní hra plná pohybu a přihrávek ozdobená výjimečným výkonem brankáře patří k milým sobotním překvapením. Jak by také mohla pobaltská jablka padat daleko od stromu, když na lavičce stojí Pauls Erenbots, zkušený reprezentant s vřelým vztahem k Česku. „Vracím se často a rád. Myslím, že by si v Praze měl zahrát každý alespoň jednou v životě.“

Už teď je jisté, že nastupující generace vyrůstá na pevných a zdravých základech. Přijďte se podívat a přesvědčte se sami. Třeba s šálkem lahodné kávy od Milovické Nádrážky v ruce!

Zavřít

Hotovo

Vše máme uloženo. Děkujeme.

Zavřít

Hotovo

Vše máme uloženo. Děkujeme.

Zavřít