Se štítem nebo na štítu. Jak se rodily hrdinky v G04

Dosavadní vývoj v dívčí kategorii 04 přinesl kuriózní závěr bojů základní části. Před posledním zápasem ve skupině 1 se v přímém souboji rozhodovalo o vítězi mezi 1. SC TEMPISH Vítkovice a severským Skelleftea IBS. Plný bodový zisk znamenal první příčku, poražený celek putoval do B play-off. Případná remíza celou věc ještě více komplikovala, protože by v tabulce seřadila na stejnou úroveň kromě obou soupeřů ještě Florbalovou akademii MB. 

V první polovině zůstalo skóre nezměněno. Na rozvážném úvodu se podepsala disciplinovaná obrana Vítkovic, které včas přerušovaly rodící se příležitosti. Ženský smysl pro krásu často přidával nadbytečné přihrávky tam, kde situace potřebovala jednodušší řešení. Vzorně komunikující Švédky kryly většinu střel, o zbytek se postaraly brankářka. V druhé části přišly ke slovu góly. Nejdřív se na  konci přesilové hry prosadila Horečková po přihrávce Podsedníkové. Krátce na to přesně k tyči odpověděla Lindberg. Víc než druhý zásah stejné české dvojice v čase 14:13 do zápisu o utkání nepřibylo. 

Hořké rozuzlení komentoval skandinávský trenér s nadhledem: „Měli jsme 20 hráček ve dvou paralelních kategoriích. Snažili jsme se hrát aktivně, tak, jak jsme zvyklí. Čekat na brejky není náš styl. Necestovali jsme do Prahy bezdůvodně. Povedlo se nám zužitkovat turnajovou příležitost a určitě se nám záměr vyplatil.“

Zavřít

Hotovo

Vše máme uloženo. Děkujeme.

Zavřít

Hotovo

Vše máme uloženo. Děkujeme.

Zavřít